Similar Posts

One Comment

  1. Dzień dobry,
    Z dużym zainteresowaniem przeczytałem Pańską recenzję. Ja byłem na tym spektaklu w dniu 17 czerwca i moje wrażenia były bardzo zbieżne z tymi wyrażonym przez Pana. Oto, co napisałem nazajutrz w komentarzu na kanale YouTube- Teatr Wielki Opera Narodowa:
    „Powiem tak: posłuchać zawsze warto! Natomiast szkoda, że mając do dyspozycji wspaniałą partyturę i bardzo dobry muzycznie zespół, można – zamiast bazując na tak obiecujących elementach wyjściowych – tyle próbować zepsuć za pomocą scenografii i „dorobionych” wątków i znaczeń. Nie sądziłem, że dane mi będzie obejrzeć „Carmen” ocierającą się wizualnie o groteskę. Tylko dlatego, że muzyka góruje tu nad wszystkim, można nie zwracać na to aż takiej uwagi – ale to już zasługa Bizeta i dobrego wykonania tej opery w warstwie muzycznej. Dla zespołu Opery Narodowej warto się wybrać, oni zasłużenie dostali długie brawa!”
    W pełni zgadzam się z Pana stwierdzeniem, iż ten, kto ma autorskie pomysły na nowe dzieło, niechaj zaproponuje je od siebie jako ów autor od początku do końca, natomiast czynienie z arcydzieł mistrzów wehikułów dla własnych, często chybionych, koncepcji jest artystycznie nieuczciwe i zwyczajnie niesmaczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *