„Pokochajmy operetkę!” – Zawiercie Miasto Kultury

31 maja 2019r. (piątek) o godz. 17:00 w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum” w Zawierciu, odbędzie się spotkanie poświęcone wyjątkowo pięknej dziedzinie sztuki jaką jest OPERETKA!

  • „Kiedy powstała operetka?”,
  • „Jak rozwijała się na przestrzeni dziesięcioleci?”,
  • „Jakie dziś ma znaczenie w przestrzeni kultury?”,
    a może…
  • „Czy operetka potrafi górować nad operą?”…

Na te i inne pytanie odpowiemy sobie podczas spotkania poświęconego właśnie tej pięknej dziedzinie sztuki, które poprowadzi dziennikarz kulturalny i promotor sztuki Oskar Świtała. Usłyszymy również arie i duety z operetek skomponowanych przez Emmericha Kálmán, Johanna Straussa (syna) oraz Franza Lehára. Zaśpiewają artyści Bożena Bujnicka – sopran oraz Aleksander Kruczek – tenor. Przy fortepianie zasiądzie Joanna Steczek

WSTĘP WOLNY!

Zapraszam…
Oskar Świtała

UZUPEŁNIENIE

Wczoraj w Zawierciu odbyło się spotkanie poświęcone przepięknej dziedzinie sztuki jaką jest operetka!

Gratuluję występu wspaniałym artystom w osobach: Bożena Bujnicka – sopran, Aleksander Kruczek – tenor oraz pianistce Joanna Steczek. Swoim najwyższych lotów kunsztem artystycznym zbudowaliście piękną i radosną atmosferę tego operetkowego wydarzenia!

Dziękuję Prezydentowi Zawiercia Panu Łukaszowi Konarskiemu za tworzenie oraz wspieranie wielu wspaniałych i ważnych inicjatyw promujących kulturę i sztukę w mieście oraz za objęcie patronatem honorowym wydarzenia „Pokochajmy operetkę!” oraz osobiste przybycie na nasze spotkanie!

Dziękuje za pomoc w organizacji wydarzenia „Operetka i jazz w Zawierciu – nowy projekt „Miasto Kultury”” pani Monice Pałka-Ciszewskiej, pani Martynie Ptak oraz panu Maciejowi Smoleniowi!

W sposób szczególny dziękuję:

Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Kultury „Centrum” w Zawierciu panu Andrzejowi Daneckiemu za udostępnienie galerii „ZAWartE”…

…pomysłodawcy cyklu „Zawiercie Miasto Kultury” panu Jakub Kosoniowi oraz…

…inicjatorowi spotkania „Pokochajmy operetkę” panu Marcinowi Gawłowiczowi!

Jednak przede wszystkim dziękuję cudownej zawierciańskiej publiczności, za to, że tak licznie – w nadkomplecie – przybyliście Państwo na nasze spotkanie operetkowe. Po raz kolejny udowodniliście, że w sposób wyjątkowo piękny szanujecie sztukę, że jest Wam ona potrzebna i że po prostu… KOCHACIE KULTURĘ!

A ja dlatego kocham Zawiercie i jej nadzwyczajnych mieszkańców!

Oskar Świtała

Zapowiedz przedrukowana również na: e-teatr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *