Wiesław Ochman ponownie w Zawierciu

XX koncert charytatywny fundacji „Auxilium” im. dr Henryka Wnuka z cyklu „Wiesław Ochman i Jego Goście” odbył się 14 kwietnia 2012 roku w Zawierciu. Cały dochód przekazany został szpitalowi w Zawierciu.

Dzięki tym koncertom szpital otrzymał już sumę ponad 1 miliona złotych i zakupił najnowocześniejszą aparaturę ratującą życie.

Koncert jak zawsze odbył się w Sali Wiesława Ochmana w Miejskim Ośrodku Kultury „Centrum”, gdzie zgromadził nadkomplet ludzi o dobrym sercu.

Wieczór otworzył Jarosław Świtała, witając z pamięci ponad 50. gości (!) i opowiedział o historii powstania koncertu oraz działania fundacji. Galę, jak co roku prowadził światowej sławy śpiewak Wiesław Ochman.

W koncercie wystąpili: Renata Dobosz (mezzosopran), Małgorzata Kellis (sopran), Aleksandra Stokłosa (sopran), Maciej Komandera (tenor), Włodzimierz Skalski (baryton) oraz Wilhelm Heinrich (trąbka). Z cyklu debiuty wystąpił Li-Yang (tenor) natomiast z cyklu mistrzowie wokalistyki Jan Ballarin (tenor). Artystom towarzyszyła goszcząca już od 18. lat Filharmonia Zabrzańska pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Koncert składał się z dwóch części. Podczas przerwy publiczność mogła podziwiać wystawę obrazów Jana Jonczyka. II część koncertu rozpoczęto wręczeniem Kryształowych Ochmanów, które otrzymała Spółdzielnia Mieszkaniowa „Hutnik” w Zawierciu, Firma Carbopol w Zawierciu oraz Jura Skałka w Zawierciu. Wręczono również Kryształowe Super Ochmany, które otrzymała Opera Śląska w Bytomiu oraz Jerzy Skrobot.

Na koniec części oficjalnej odczytano uchwałę, w której władze miasta Zawiercie w podziękowaniu za działalność honorowego obywatela miasta Wiesława Ochmana nazwali  jego imieniem rondo.

Pomysł na cykl koncertów powstał z inicjatywy założyciela i pierwszego prezesa fundacji „Auxilium” dr Henryka Wnuka, a także mecenasa Jana Klisiaka oraz tancerza i choreografa Jarosława Świtały. Pierwszy koncert odbył się  16 października 1993 roku.

Cykl koncertów „Wiesław Ochman i Jego Goście” jest najdłużej organizowanym koncert charytatywnym na świecie! Od początku firmuje go swoim nazwiskiem, prowadzi, występuje i zaprasza gości jeden człowiek Wiesław Ochman.

Oskar Świtała

 

http://youtu.be/aBLykyzKSpA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *