Transmisja Festiwalu Wagnerowskiego w Bayreuth z udziałam Polaków

Będzie to wyjątkowa transmisja połączona z niespodzianką.

Już dziś (25 lipca) o godz. 15:30 na żywo wysłuchać będziemy mogli Piotra Beczałę i Tomasza Koniecznego, którzy po raz pierwszy wystąpią na słynnym Festiwalu Wagnerowskim w Bayreuth

…występ polaków w operze „Lohengrin” Richarda Wagnera transmitowany będzie w Radiowej Dwójce oraz na oficjalnej stronie internetowej Radia – link: http://player.polskieradio.pl/-2.

Niespodzianką dla widzów będą dwie rozmowy, które podczas przerwy spektaklowej zostaną przeprowadzone z naszymi gwiazdami: Tomaszem Koniecznym oraz Piotrem Beczałą.

Będzie to jednocześnie spektakl inaugurujący Festiwal oraz pierwszy w historii występ polskich wokalistów, w czołowych rolach, na Festiwalu Wagnerowskim.

Przedstawienie odbędzie się oczywiście w legendarnym gmachu Opery Margrabiów wzniesionym w latach 1745–1750 posiadającym jedną z najpiękniejszych widowni operowych na świecie.

Nasi wspaniali śpiewacy mieli już okazję razem wystąpić w „Lohengrinie” w roku 2016 u boku Anna Netrebko w Semperoper Dresden – był to debiut w roli „wagnerowskiej” Piotra Beczały.

Tomasz Konieczny natomiast słynie w świecie jako jeden z czołowych śpiewaków występujących w rolach „wagnerowskich”. Śpiewał już takie dzieła niemieckiego kompozytora jak: „Latający Holender”, „Tannhauser”, „Parsifal”, „Lohengrin”, „Tristan i Izolda” oraz całą tetralogię „Pierścień Nibelungów” czyli: „Złoto Renu”, „Walkiria”, „Zygfryd” i „Zmierzchu Bogów”.

Warto być świadkiem tak wyjątkowego wydarzenia jakie dziś nastąpi…

…czekajmy więc na słynne fanfary, które tradycyjnie powinny zabrzmieć na rozpoczęcie Festiwalu o godz. 15:57.

Pełna obsada:
Piotr Beczała – tenor (Lohengrin),
Georg Zeppenfeld – bas (Król Henryk Ptasznik),
Anja Harteros – sopran (Elza z Brabancji),
Tomasz Konieczny – baryton (Friedrich von Telramund),
Waltraud Meier – mezzosopran (Ortruda),
Egils Silins – bas (Herold),
Michael Gniffke – tenor,
Eric Laporte – tenor,
Raimund Nolte – bas,
Timo Riihonen – bas (Rycerze Brabanccy),
Chór Festiwalowy w Bayreuth, Orkiestra Festiwalowa w Bayreuth.

Dyryguje Christian Thielemann.

Polecam!

Oskar Świtała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *