„Sztuka Długa” o malarstwie…

Polecam niezwykle ciekawy cykl wywiadów o sztuce malarskiej na stronie „Sztuka Długa” zrealizowany przez Katarzynę Joannę Zawidzką w ramach programu stypendialnego MKiDN „Kultura w sieci”.

Katarzyna Joanna Zawidzka – pasjonatka i miłośniczka sztuki – do swoich rozmów zaprosiła niezwykle interesujących młodych malarzy, którzy opowiadają o początkach swoich karier artystycznych oraz o spostrzeżeniach dotyczących rynku sztuki.

Niezwykle ciekawym zabiegiem założycielki bloga „Sztuka Długa„, było przeprowadzenie wywiadów także z pracownikami największych domów aukcyjnych w Polsce, jak: Desa Unicum czy Agra-Art. Przedstawiciele tych coraz bardziej popularnych i modnych polskich instytucji kulturalno-biznesowych prezentują swoje spostrzeżenia dotyczące nurtów w sztuce malarskiej, zdradzają tajemnice funkcjonowania domów aukcyjnych, podpowiadają jak można nawiązać z nimi współpracę, jak zostać kolekcjonerem malarstwa oraz jak widzą rynek sztuki młodej oraz dawnej.

Dzięki temu pomysłowemu zabiegowi zderzenia ze sobą sposobu myślenia o sztuce, z jednej strony artystów malarzy, a z drugiej osób zajmujących się sprzedażą sztuki, czytelnicy mogą zauważyć różnice oraz podobieństwa w myśleniu o tej dziedzinie kultury.

Do tej pory Katarzyna Joanna Zawidzka przeprowadziła wywiady z:
– malarzem Bartoszem Leszczyną
– malarką Sylwią Brzyszczyk
– malarką Anną Kołacka
– studentką Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Oliwią Smoleń
– absolwentem malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie Juliuszem Kosinem
– specjalistką DESA Unicum Karoliną Kołtunicką
– kierownikiem galerii Agra Art NOVA Katarzyną Jedynak

Polecam cykl wywiadów Katarzyny Joanny Zawidzkiej, które promują niezwykle zdolnych młodych artystów, pokazują trendy w sztuce młodej, prezentują zasady funkcjonowania domów aukcyjnych, a przede wszystkim zachęcają do obserwacji, śledzenia, uczestnictwa oraz nabywania dzieł sztuki zarówno na aukcjach, w galeriach, a także bezpośrednio od samych malarzy.

Bo w życiu nie może nas spotkać nic piękniejszego niż otaczanie się sztuką!

©Oskar Świtała

Pociąg towarowy (190×190 cm)
Bartosz Leszczyna – „Pociąg towarowy” olej/190×190cm

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *