Przedstawienie dyplomowe znakomitego IV roku warszawskiej Akademii Teatralnej

Właśnie wróciłem ze spektaklu dyplomowego studentów IV roku Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Dzisiejsza (5 stycznia 2019r.) premiera odbyła się w budynku Akademii, mieszczącej się przy ulicy Miodowej, w sali im. Jana Kreczmara.

Tegoroczni studenci IV roku są świetni! Występu gratuluję:
Kamili Brodackiej
Marcie Sutor
Konradowi Szymańskiemu

Bardzo gratuluję:
Zuzannie Saporznikow
Klaudii Kulinicz
Aleksandrowi Kaźmierczakowi

Ogromnie gratuluję Marcinowi Francowi!

Z niezwykle kiepskiego przedstawienia zatytułowanego „Gwoździe„, a złożonego z nudnej reżyserii (zawierającej tylko parę ciekawych zabiegów inscenizacyjnych), z prostackich tekstów i dialogów (opartych na wyświechtanych hasłach i sposobach myślenia), mimo wszystko Ci młodzi ludzie wyciągnęli jakąś wartość.

Dobrze, że umieli się w tym wszystkim odnaleźć, a to świadczy tylko o ich inteligencji i intuicji artystycznej, jednak szkoda, że zamiast uczestniczyć w spektaklach klasycznych, pięknych i wartościowych, muszą na początku swojej kariery brać udział w przedstawieniach najniższych lotów, które nawet nie są psychologiczne, tylko psychiczne.

Wiem, że mamy XXI wiek i „sztuka poszła dalej” oraz często zniża się do najniższego ludzkiego poziomu, ale myślę, że na Akademii Teatralnej miejsca mieć to nie powinno.

Życzę tym fantastycznym, niezwykle zdolnym, młodym artystom, aby jak najczęściej w swojej karierze mieli możliwość uczestniczenia w pięknych i mądrych spektaklach, bo tylko takowe budują wartość kariery i bogate wnętrze artystów wszelakich dziedzin sztuki.

Spektaklu nie polecam, artystów rekomenduję!

©Oskar Świtała

Zdjęcie główne: Aleksandra Kamińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *