„Presto” – nowa gazeta o muzyce klasycznej

Nowa gazeta „Presto” założona przez Kingę Wojciechowską i Oskara Łapetę miała swoją premierę 2 kwietnia 2012 roku.

W kwartalniku przeczytamy o muzyce klasycznej, najistotniejszych wydarzeniach kulturalnych oraz najważniejszych ludziach związanych ze światem sztuki.

W pierwszym numerze pt. „Klasyka jest pop” polecamy wywiad z Wiesławem Ochmanem – światowej sławy tenorem, który urzekł swoim głosem publiczność w najważniejszych teatrach operowych świata jak m.in. La Scala, Opera Paryska czy nowojorska Metropolitan Opera.

Redaktor naczelna Kinga Wojciechowska o swojej gazecie:

„Zespół redakcyjny stworzył czasopismo, które jest adresowane nie tylko do specjalistów i zaawansowanych melomanów. Presto z przyjemnością przeczytają osoby, które sporadycznie chodzą do filharmonii, lub po prostu lubią posłuchać muzyki klasycznej. Zadbaliśmy zarówno o merytoryczny poziom tekstów, jak i o atrakcyjną, nowoczesną szatę graficzną. Uważamy, że polscy czytelnicy zasługują na czasopismo o muzyce klasycznej, jakie od dawna czytają Francuzi i Brytyjczycy.”

Gazetę można zakupić w empikach oraz salonach prasowych Relay, Inmedio, Inmedio Cafe i Ruch na terenie całego kraju.

„Presto” jest obecnie jedyną gazetą w Polsce, która w tak nowoczesny i prosty sposób podchodzi do tematu muzyki klasycznej. Już czekamy na następny numer, który pojawi się na początku lipca.

Oskar Świtała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *