„Presto” – nowa gazeta o muzyce klasycznej

Nowa gazeta „Presto” założona przez Kingę Wojciechowską i Oskara Łapetę miała swoją premierę 2 kwietnia 2012 roku.

W kwartalniku przeczytamy o muzyce klasycznej, najistotniejszych wydarzeniach kulturalnych oraz najważniejszych ludziach związanych ze światem sztuki.

W pierwszym numerze pt. „Klasyka jest pop” polecamy wywiad z Wiesławem Ochmanem – światowej sławy tenorem, który urzekł swoim głosem publiczność w najważniejszych teatrach operowych świata jak m.in. La Scala, Opera Paryska czy nowojorska Metropolitan Opera.

Redaktor naczelna Kinga Wojciechowska o swojej gazecie:

„Zespół redakcyjny stworzył czasopismo, które jest adresowane nie tylko do specjalistów i zaawansowanych melomanów. Presto z przyjemnością przeczytają osoby, które sporadycznie chodzą do filharmonii, lub po prostu lubią posłuchać muzyki klasycznej. Zadbaliśmy zarówno o merytoryczny poziom tekstów, jak i o atrakcyjną, nowoczesną szatę graficzną. Uważamy, że polscy czytelnicy zasługują na czasopismo o muzyce klasycznej, jakie od dawna czytają Francuzi i Brytyjczycy.”

Gazetę można zakupić w empikach oraz salonach prasowych Relay, Inmedio, Inmedio Cafe i Ruch na terenie całego kraju.

„Presto” jest obecnie jedyną gazetą w Polsce, która w tak nowoczesny i prosty sposób podchodzi do tematu muzyki klasycznej. Już czekamy na następny numer, który pojawi się na początku lipca.

Oskar Świtała

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *