„Pokochajmy Świat Opery”

Wczoraj (22 grudnia 2019r.) odbył się drugi koncert z cyklu „Zawiercie Miasto Kultury” zatytułowany „POKOCHAJMY ŚWIAT OPERY”!

Podczas pierwszego koncertu wprowadziliśmy publiczność w świat operetki. Wczoraj natomiast opowiedziałem zawierciańskiej publiczności o historii powstania opery oraz o tym, jak ta piękna dziedzina sztuki rozwijała się na przestrzeni epok, zarówno na świecie, jak i w naszym kraju!

Wystąpili znakomici artyści:
Pianistka – Joanna Steczek
Justyna Dyla – sopran
Sylwester Targosz-Szalonek – tenor
oraz 15-letnia sopranistka, która to na co dzień uczy się w zawierciańskim liceum, Aleksandra Płóciennik

…a zaśpiewali arie i duety pochodzące zarówno z pierwszych oper świata powstałych w baroku, jak i tych z okresów: klasycyzmu, romantyzmu i weryzmu, takich kompozytorów jak: Giulio Caccini, Georg Friedrich Händel, Wolfgang Amadeusz Mozart, Giuseppe Verdi, Stanisław Moniuszko, Charles Gounod oraz Giacomo Puccini!

Licznie przybyłym sympatykom sztuki operowej zaprezentowaliśmy także, puszczony na kinowym ekranie, słynny „Chór Pielgrzymów” z opery „Tannhauser” Richarda Wagnera!

Kolejne spotkania poświęcone sztuce już niedługo, pomimo tego, że „za rok”!

Dziękuję za organizację koncertu pomysłodawcy Cyklu Prezydentowi Miasta Zawiercie Łukaszowi Konarskiemu, a także skarbnikowi miasta Zawiercie Panu Marcinowi Gawłowiczowi, dyrektorowi MOK „CENTRUM” Panu Andrzejowi Daneckiemu oraz mojemu kochanemu tacie Jarosławowi Świtale, który wyreżyserował to artystyczne wydarzenia!

Wszystkim Znajomym, Przyjaciołom, Sympatykom Sztuki, życzę na Święta i Nowy Rok 2020 dużo zdrowia, wszystkiego tego, co się szczęściem zwie, a także…

…samych wspaniałych spektakli operowych!

Pozdrawiam świątecznie…
Oskar Świtała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *