„O podobieństwie prawa i opery” – Wykład prof. dr hab. Ewy Łętowskiej

Wykład „O podobieństwie prawa i opery”, inaugurujący rok akademicki 2018/2019 Uniwersytetu Otwartego UW, wygłosi wybitna znawczyni prawa oraz miłośniczka świata opery prof. dr hab. Ewa Łętowska.

Uroczysta, jubileuszowa (10-ta) inauguracja tego wydziału Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się 24 września 2018r. o godz. 18:00 w Auli Starej Biblioteki UW na ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Ewa Łętowska oprócz wykonywanego zawodu prawnika, sędziego i profesora nauk prawnych znana jest z miłości do sztuki operowej.

Wraz z mężem, również prawnikiem oraz krytykiem muzycznym Januszem Łętowskim, wygrali drugie miejsce w teleturniej „Wielka gra” w kategorii „opera”, a także wydali książkę pt. „Przygoda z operą”. Prowadzili wspólnie operową audycję radiową „Encyklopedia Wielkich Głosów” oraz muzyczno-operowy program telewizyjny „Archiwum gwiazd” – opierając go li wyłączenie na nagraniach płytowych z prywatnej, ogromnej kolekcji.

Ewa Łętowska napisała wstęp do największej na świecie encyklopedii operowej wydanej przez jednego autora pt. „Tysiąc i jedna Opera” oraz jest współautorką książki pt. „O operze i o prawie”.

Zachęcam do przybycia na wykład: https://www.facebook.com/events/2156811854584202/

Oskar Świtała

Zdjęcie czołowe: wiadomosci.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *