Maria Kujcys-Sołobodowska i studia dla Menadżerów Kultury na Wydziale Zarządzania UW

Pierwsze w Polsce Studia Podyplomowe Zarządzania dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury powstały w 2002 roku.

Inicjatorką Studiów jest mgr Maria Kujcys-Sołobodowska – absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Warszawie oraz kierunku „Marketing i Zarządzanie” na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, założycielka Akademii Zarządzania Kulturą „Dossier”, koordynator studiów dla Menadżerów Kultury na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a prywatnie radosny, bardzo pomocny i niezwykle dobry człowiek.

Wydział Zarządzania UW to pierwsza uczelnia menedżerska w Europie Wschodniej, założona w roku 1972.

Dzięki tym studiom przyszli abiturienci uzyskują umiejętności i wiedzę menedżerską oraz prestiżowy dyplom, uprawniający ich do startowania w konkursach na stanowiska kierownicze instytucji kultury w Polsce i całej Unii Europejskiej. Studia te nakierowują także na drogę do tworzenia własnych przedsięwzięć artystycznych i biznesowych oraz dają podstawy do uruchomienia swo,ich firm, takich jak: impresariaty, galerie sztuki, prywatne szkoły artystyczne, teatry, itp.

Profesjonalna i wykwalifikowana kadra, to posiadający ogromną wiedzę wykładowcy, którzy zdobywali swoje umiejętności podczas czynnej praktyki zawodowej, pracując, doradzając i zarządzając w liczących się przedsiębiorstwach związanych z kulturą na całym świecie. 

Na oficjalnej stronie Wydziału możemy przeczytać:

„W ramach warsztatów słuchacze uczestniczą w przygotowaniu BIZNESPLANU i STRATEGII DZIAŁANIA dla instytucji i/lub organizacji kultury. Bogaty program studiów prezentuje: zajęcia z prawa autorskiego i kultury oraz savoir-vivre’u. Do przedmiotów kluczowych należą prawo: gospodarcze, handlowe i podatkowe, marketing, promocja i public relations, sponsoring, zarządzanie personelem, zarządzanie twórcze i konfliktem, techniki prowadzenia negocjacji i mediacji. Najbardziej zaawansowane zajęcia to finansowanie kultury: skąd wziąć pieniądze na własny biznes, fundusze i granty krajowe oraz zagraniczne.”.

Na XVII edycję Studiów dla Menadżerów Kultury można zapisać się przez stronę: www.wz.uw.edu.pl, system IRK: www.irk.uw.edu.pl oraz udając się osobiście do punktu rekrutacyjnego Wydziału Zarządzania UW na ul. Szturmowa 1/3, 02-678 Warszawa (parter bud. C przy recepcji).

Studia odbywają się w soboty, co najmniej 2 razy w miesiącu.

Miałem przyjemność uczestniczyć w XIII edycji tych Studiów. Dały mi one nie tylko wiedzę i umiejętności, z których nieustannie korzystam, ale przede wszystkim umożliwiły mi poznanie cudownych ludzi – wśród studentów oraz wśród wykładowców. Te obecnie wieloletnie znajomości są zarówno zawodowe, biznesowe jak i twórcze, a niektóre z nich przerodziły się w wartościowe przyjaźnie.

Maria Kujcys-Sołobodowska powiedziała:

„Kocham moich studentów i absolwentów. Cieszą mnie ich dalsze sukcesy i pomyślne losy. Tworzymy niezwykle zaprzyjaźnioną Rodzinę Społeczną! A Rodzina jest w życiu najważniejsza! Pomagamy sobie wzajemnie w różnych sytuacjach i potrzebach życiowych”.

Pani Mario, to wszystko odczuwałem jako student i odczuwam dziś jako absolwent, a za te przeżycia z całego serca dziękuję!

Polecam wszystkim
Podyplomowe Studia Zarządzania
dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury

©Oskar Świtała

Tekst dostępny również na stronie e-teatr.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *