Koncert charytatywny Wiesława Ochmana w Szczawnie-Zdroju

W sobotę, 6 października 2018r. o godz. 19:00 Wiesław Ochman wystąpi w Szczawnie-Zdroju.

W tamtejszym Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego, posiadającym jedną z najpiękniejszych sal teatralnych w Polsce, światowej sławy tenor zaśpiewa i poprowadzi koncert na rzecz odbudowy, spalonego 5 marca tego roku, zabytkowego Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju.

W koncercie „Wiesław Ochman i jego goście” wystąpią także artyści:

Katarzyna Bochyńska-Wojdył – sopran
Julia Żarnowska – gitara
Krystian Ochman – tenor

Przy fortepianie zasiądzie Halina Mansarlińska.

Podczas koncertu wyświetlone zostaną prezentacje multimedialne stworzone przez Oskara Świtałę, pokazujące przekrój kariery Wiesława Ochmana.

„Wielki mistrz, tenor operowy Wiesław Ochman, będący również Honorowym Obywatelem Szczawna-Zdroju, poparł inicjatywę Społecznego Komitetu na Rzecz Odbudowy Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie-Zdroju i wystąpi przed szczawieńską publicznością – mówi Jarosław Stachowiak, pomysłodawca wydarzenia, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju, który wraz z grupą mieszkańców Szczawna- Zdroju powołał do życia komitet. – W imieniu naszego komitetu zwróciłem się z prośbą o występ do Pana Wiesława Ochmana, który przyjął moje zaproszenie, zgodził się na występ i zrzekł się całego honorarium. (…) Serdecznie dziękuję wszystkim ofiarodawcom za złożone datki oraz za wpłaty na konto…”.

„Cieszę się bardzo, bo Wiesław Ochman to wielki człowiek i przyjaciel Szczawna-Zdroju – kontynuuje Jarosław Stachowiak – a dla naszego miasta koncert będzie wielkim wydarzeniem kulturalnym. Dziękuję burmistrzowi Szczawna-Zdroju Markowi Fedorukowi za objęcie patronatu nad koncertem, a wszystkich miłośników talentu Wiesława Ochmana, pragnących zarazem wesprzeć tak ważną dla Szczawna-Zdroju inicjatywę, już dziś zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu”.

Cegiełki wspomagające odbudowę Zakładu do nabycia w kasie Teatru Zdrojowego w cenie 50 zł.

Polecam koncert
©Oskar Świtała

Tekst dostępny również na stronie e-teatr.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *