Kallas sztuka o Jędrusik Kalinie i Villas Violetcie

Przyjaźń pomiędzy Kaliną Jędrusik i Violettą Villas nigdy nie istniała. Marcin Szczygielski postanowił ją stworzyć. Autor sztuki wymyślił znakomite teksty, prześmieszne dialogi i jednocześnie wzruszającą historię.

Porównuje on artystki pod względem charakteru i losu jaki dzieliły. Był to los artystów o dość specyficznej osobowości scenicznej, wówczas w Polsce nierozumianej i niepromowanej.

Podczas spektaklu obserwujemy gwiazdy od początków ich kariery, aż do jej końca. Bohaterki opowiadają sobie o własnych sukcesach i wspólnie przeżywają swoje porażki oraz problemy, zarówno te zawodowe jak i prywatne.

Porównujemy ich zachowania, gdy są same oraz w towarzystwie osób obcych. Reżyserowi – Dariuszowi Taraszkiewiczowi – zależało, aby pokazać jak ciągle się zmieniają i nakładają „maski”. I to mu się udało.

Ciekawe było również zagospodarowanie – momentami – tła sceny. Podczas, gdy z przodu – w garderobie – wszyscy komentują występującą właśnie koleżankę, ta w oddali śpiewa koncert obrócona tyłem do wszystkich. To uwiarygodniało złośliwe komentarze. I tyle z ciekawych pomysłów reżyserskich.

Ewa Kasprzyk (Villas), Joanna Kurowska (Jędrusik) – co tu komentować – ZJAWISKOWE, ŚWIETNIE PRZYGOTOWANE AKTORSKO, DOWCIPNE W ZACHOWANIU I NIEZWYKLE WIARYGODNE. Resztę trzeba przeżyć samemu.

Oskar Świtała

Plakat pobrany ze strony: http://www.warszawa.pl/Kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *