Jacek Walasik i jego belgijskie pedagogiczne sukcesy konkursowe

Kolejny sukces polskich prywatnych szkół baletowych…

Znaczący sukces odniosły w Belgii uczennice Szkoła Tańca Broadway Elbląg, które do konkursu przygotowali Kamila Paleń oraz Jacek Walasik założyciel i dyrektor Akademia Sztuki Baletowej w Sopocie, były artysta baletu przez wiele lat związany z teatrami we Francji (m.in. Moulin Rouge), Szwajcarii czy Włoszech, dyrektor teatrów Panache i Trendy, a obecnie choreograf i pedagog tańca klasycznego.

Podczas prestiżowego konkursu Prix Arabesque Marta Hajdukiewicz zdobyła I miejsce w kategorii solo tańca klasycznego 10-11 lat oraz nagrodę specjalną za interpretację artystyczną, również Nadia Zysnarska zdobyła miejsce I w kategorii solo tańca klasycznego do lat 9,  a także I miejsce zajęła cała klasa – grupa „Broadway” – elbląskiej szkoły tańca w kategorii zespoły klasyczne do lat 13.: Nadia Zysnarska, Marta Hajdukiewicz, Sophia O’Connor, Weronika Prajsnar i Marcelina Guminska w choreografii Jacka Walasika.

Dzięki tym wyróżnieniom Akademia Sztuki Baletowej podpisała porozumienie dotyczące egzaminów dyplomowych na tancerza zawodowego, jak i ścisłej współpracy w promowaniu wybitnie utalentowanej młodzieży z Comtese François de Caulincourt w siedzibie UNESCO.

Ciekawe kiedy w naszym kraju nastąpi już całkowite wyparcie – upadających co raz bardziej na poziomie – państwowych szkół baletowych przez tak wyjątkowe instytucje jakimi są baletowe szkoły prywatne, takie jak elbląska szkoła tańca oraz…

…ta, która ściąga jednych z najlepszych pedagogów w Polsce jak. m.in. Luba Bakhareva czy Kazimierz Wrzosek i jest jedną z najlepszych ambasadorów w naszym kraju czyli Akademia Jacka Walasika ze wszystkimi znakomitymi pedagogami.

Gratuluję i życzę kolejnych sukcesów na europejskich arenach baletowych.

Oskar Świtała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *