40-lecie pracy twórczej polskiego dokumentalisty Sławomira Grünberga

8 kwietnia 2019r. (poniedziałek) o godz. 18:00 w Teatrze Polskim w Warszawie odbędzie się Gala Jubileuszowa z okazji 40-lecia pracy twórczej światowej sławy polskiego dokumentalisty Sławomira Grünberga.

Sławomir Grünberg to wielokrotnie nagradzany reżyser, producent i operator filmów dokumentalnych. W roku 1981 wyemigrował do USA, gdzie wyreżyserował i wyprodukował ponad 45 filmów dokumentalnych o tematyce społecznej, relacjach polsko-żydowskich, ekologii i problemach osób niepełnosprawnych.

Swoją pracę zawodową dzieli między USA i Polskę. Jest zdobywcą prestiżowej nagrody Emmy za film „Modlitwa szkolna”, laureatem nagrody Fundacji Guggenheima (Guggenheim Fellowship) i nagrody Soros Justice Media, laureatem konkursu im. Jana Karskiego, który nagradza filmy dokumentalne wykazujące się „odwagą moralną”, zdobywcą nagrody DreamCatcher Award za poświęcenie i zaangażowanie w tworzenie filmów dokumentalnych, laureatem Złotego Glana oraz prestiżowej nagrody przyznanej przez Festiwal Docboat dla międzynarodowej sławy dokumentalisty o polskich korzeniach.

Podczas wieczoru zobaczymy dokument biograficzny „Opowieści filmowe Sławka Grünberga” w reż. Krzysztofa Tusiewicza, przybliżający sylwetkę Jubilata. Po filmie odbędzie się rozmowa ze Sławomirem Grünbergiem, którą poprowadzi Grażyna Torbicka.
Podczas gali zaśpiewają: Monika Gruszczyńska – sopran oraz tenor Łukasz Wroński, a towarzyszyć im będzie kameralna orkiestra pod kierownictwem Radosława Brulińskiego. Wspólnie wykonają arie, pieśni i utwory muzyki filmowej.

Bilety do nabycia w kasie Teatr Polski w Warszawie oraz na stronie https://www.bilety24.pl/gala jubileuszowa 40-lecia pracy tworczej slawomira grnberga.

Zapowiada się ciekawie…
Oskar Świtała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *